content top

Jak powiększyć przestrzeń w mieszkaniu? Fototapety

Nie wiesz jak powiększyć przestrzeń w mieszkaniu, a wielkość jego metrażu nie powala? Fototapety do pomieszczeń są dobrym patentem, który pozwala znacznie zmienić wygląd pomieszczenia.

fototapety do kuchni

Dodatkowa dekoracja w postaci fototapety w kuchni wygląda ładnie, pod warunkiem, że motyw jest odpowiednio dobrany i miły dla oka. Aby dokonać właściwego wyboru należy podejść do aranżacji spokojnie, ze znajomością rzeczy i spojrzeć całościowo na design. Co zrobić, jeśli brakuje pomysłów i doświadczenia w aranżacji wnętrza? Rozwiązanie jest proste, można wykorzystać gotowe propozycje i sugestie doświadczonych projektantów, ale również możemy przeglądać internet i tam zainspirować się gotowymi grafikami.

Gra perspektyw i stylowa ściana

Fototapety powiększające wnętrze kuchni, to zazwyczaj motywy z perspektywą. Perspektywa – termin używany w sztuce. Dzięki wysokiej jakości fotografii cyfrowej z łatwością można oddać perspektywę, nie zastanawiając  się jak pokazać, że fotografowany korytarz jest długi i wąski, a uliczka biegnie w górę lub w dół. I choć zdjęcie w rzeczywistości jest płaskie, za sprawą naszej wyobraźni nabierze ono głębi i pozwoli dostrzec taką iluzję.

Głębia rzeczywistości, czyli fototapeta z perspektywą

Jak wykorzystać perspektywę i fototapety w kuchni do wewnętrznej dekoracji ścian? Dokładnie tak samo, płaskie zdjęcia tworzą w naszej wyobraźni perspektywę głębi, tak samo tapety pozwalają uzyskać przestrzeń w pomieszczeniu. Dla ludzkiego mózgu ściana przestaje istnieć, a w wyobraźni powstaje uliczka, przedstawiona na fototapetach, jednocześnie pomieszczenie staje się optycznie głębokie jak w rzeczywistości. Obrazy tego typu tworzone w postaci cyfrowej, a następie przekazywane do druku. W rezultacie przybierają bardzo realistyczny, niemal futurystyczny charakter.

Kolory i barwy które potrafią działać cuda w zakresie optycznych iluzji we wnętrzach

Jasne kolory na ścianie powiększą optycznie przestrzeń, zaś ciemne ją zmniejszą. Równie ważne są kontrasty: krótkie i długie wnętrze stanie się bardziej proporcjonalne, jeśli jego krótsze ściany pokryjemy ciemniejszym kolorem, natomiast wnętrzu niskiemu dodamy optycznie kilka centymetrów, malując sufit na jaśniejszy niż ściany kolor.
Małym pomieszczeniom często brakuje ciekawych architektonicznych rozwiązań. Zastosować można ciekawą kontrastową fototapetę, żeby podkreślić jedną ze ścian lub dodać wnętrzu głębi malując wewnętrzną część półek lub ram okiennych.

Pamiętajmy o swoim zdrowi i samopoczuciu jako że małe przestrzenie powodują, że czujemy się w nich przytłoczeni i ograniczeni. We wnętrzu niewielkiego pokoju ważny jest każdy szczegół – od kolorów ścian, wzorów na podłodze, po światło i dodatki dekoracyjne. Pamiętajmy o tym, że wszystkie zbędne rzeczy wpływają na poczucie chaosu, dlatego powinny być pochowane. Taką samą zasadę należy przyjąć, kierując się wprowadzaniem ozdobnych dodatków. Lepiej będzie umieścić na ścianie jedną dużą fototapetę niż kilka mniejszych obrazków. Półki także nie powinny być przepełnione przedmiotami i dekoracyjnymi figurkami.

Tekst zredagowano na podstawie informacji ze strony producenta https://www.dekowizja.pl, oferującego szeroki wybór fototapet, które skutecznie powiększą twoje wnętrze, a dodatkowo będą cieszyć oko swoją estetyką. Do wyboru wiele wzorów, kolorów oraz rozmiarów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *