content top

Fototapety do wnętrza urządzonego w stylu Retro

Retro telewizor

Styl retro kojarzony był dawniej jedynie ze stylem panującym w modzie, jednak obecnie jest także stylem często wkraczającym w sferę urządzania wnętrz.

Styl ten idealnie komponuje się z aranżacjami w starym stylu, ale także z tymi bardziej nowoczesnymi. Retro jest bowiem stylem, który w idealny sposób potrafi nadać wnętrzom klimatu, charakteru czy uroku. Jest kojarzony z romantycznym klimatem i idealnie nawiązuje do stylu minionych dekad.

Jest to bowiem styl inspirowany na przedmiotach, które pochodzą sprzed lat. Dzięki niemu potrafimy stworzyć wnętrze, które będzie miało swoją historię i pozornie bogatą przeszłość. Idealnie pasuje zarówno do wnętrza eleganckiego i pełnego przepychu, jak i do wnętrza prostego i zachowawczego. Należy jednak uważać i ostrożnie aranżować takie wnętrze. Kolory dominujące w stylu retro to raczej połączenie ciemnych, nasyconych barw  z tymi jasnymi, pastelowymi. Aby ostatecznie nazwać takie wnętrze mianem stylu retro, należy dobrze się rozejrzeć.

W takich wnętrzach z reguły na ścianach pojawiają się tapety. Jeśli chcemy być jednak trochę mniej konwencjonalni, możemy użyć fototapety o wyraźnym, mocnym wzorze. Obowiązkowe są także ciężkie zasłony z wzorami kwiatów.

Fototapeta w takim pomieszczeniu na pewno będzie stanowić najmocniejszy punkt wnętrza, dlatego należy bardzo uważać dokładając kolejne elementy aranżacji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *