content top

Fototapety do stylu orientalnego

Pagoda

Styl orientalny to połączenie kilku kultur – kultury japońskiej, chińskiej i indyjskiej.

Pierwsza rzecz jaka rzuca nam się w oczy to kolory. Kolorystyka w tych kulturach jest tak różnorodna, ciekawa i nasycona, że ciężko na nią nadążyć. Nasycone fiolety, róże, czerwienie, brązy czy złoto to znak rozpoznawczy stylu orientalnego.

W tym stylu dominuje także bogactwo tkanin, wzorów i zdobień, które nadają mu swoistego charakteru. Liczne poduszki, grube, pstrokate zasłony i pościel. Meble najczęściej wykonane są z naturalnego drewna. Wnętrza często podzielone są parawanami. Na ścianach znajdują się tkaniny, tapety, czy orientalne dodatki takiej jak na przykład wachlarze czy ozdobne litery. Charakterystyczne dla tego stylu są także kwiaty w każdej postaci. Zazwyczaj są to świeże kwiaty, jednak aby zatrzymać je na dłużej można wkomponować je używając fototapety z kwiatowym wzorem.

Takie rozwiązanie to przede wszystkim trwalszy zamiennik kwiatów żywych, które trzeba co chwilę wymieniać na świeże. Dopełnieniem całej aranżacji może być nie tylko fototapeta przedstawiająca kwiaty, ale także tapeta, która swoimi nasyconymi kolorami będzie idealnie współgrała zresztą pomieszczenia.

Zastosowanie fototapety będzie idealną „kropką nad i” każdego orientalnego wnętrza.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *