content top

Czy fototapeta to dobry pomysł?

minimalistyczne-wnetrze

W ostatnich latach zauważyć możemy, znaczący wzrost zainteresowania wydawałoby się przestarzałymi już rozwiązaniami w dekoracji wnętrz, jakimi są fototapety. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, które pozwalają na niesamowity realizm fototapet, które są w sprzedaży. W dzisiejszym artykule postaram się przedstawić kilka zalet przemawiających za fototapetami.

Pierwszą z nich jest niewątpliwie bardzo atrakcyjny wygląd ściany oklejonej tego typu tapetą. Fototapety 3D oferują doskonałą jakość wydruku, przez co obraz na naszej ścianie niczym nie odbiega od pięknych widoków Alp czy Toskanii. Wystarczy wybrać dopasowaną do własnych potrzeb tapetę. Inną ważną zaleta tapety jest jej odporność na zabrudzenia. Dzięki odpowiednim powłokom ochronnym większość nowych tapet bez problemu możemy zetrzeć wilgotną ściereczką i pozbyć się z nich zanieczyszczeń. Dzięki temu nowe fototapety można z powodzeniem wykorzystywać np. w kuchni lub innym miejscu narażonym na zachlapania, lub zabrudzenia.

Kolejną ważną i prawdopodobnie kluczową zaletą nowoczesnej fototapety jest jej wytrzymałość oraz łatwość w kładzeniu na ścianach. Zachęca to nawet osoby o znikomych umiejętnościach manualnych do wyboru właśnie tego sposobu dekoracji i renowacji ścian. Ostatnią zaletą fototapety jest jej unikalność – szczególnie jeżeli mówimy o fototapetach z własnego projektu. Mamy wtedy pewność, że żaden z naszych znajomych nie będzie miał identycznego wzoru na ścianie. Jest to rozwiązanie dedykowane dla tych, którzy cenią sobie niepowtarzalne wzornictwo.

Jedna odpowiedź do “Czy fototapeta to dobry pomysł?”

  1. pola pisze:

    Tapetą można ukryć plamy których nie da się usunąć w normalnych warunkach. Już wiem jak przekonać męza do tapety 😀 Trzeba poplamić ściany – i tym "niechcącym" działaniem upiększyc wnętrza:))

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *